Gigi Becali stie cum sa scoata Steaua din criza. Patronul Stelei spune ca va purta o discutie cu jucatorii pentru a le ridica moralul, dupa care victoriile nu vor intarzia sa apara.Rezultatele slabe din ultima perioada l-au facut pe Gigi Becali sa se razgandeasca. Patronul Stelei a declarat ca se va implica din nou la echipa insa nu se va baga peste Lacatus, ci va juca rolul unui psiholog.
"Ma voi ocupa de motivarea jucatorilor, de atitudinea lor. Eu nu am mai trecut pe la echipa de luni de zile. Nu vreau sa bag frica, eu trebuie sa scot frica, sa iau presiunea de pe umerii lor. Presiunea face ca ei sa nu joace, injuraturile spectatorilor... Eu le voi spune in felul urmator: nu ne mai intereseaza campionatul. Este o metoda care sa ia presiunea de pe umerii lor. La final vom fi campioni, chiar daca nu ne mai intereseaza campionatul" a declarat Gigi Becali
Referitor la ironiile lansate de catre dinamovisti spre Ghencea, Gigi Becali nu a ripostat, insa sustine ca nu este corect ca jucatorii si clubul Steaua sa fie ironizati.
"Eu nu am nimic cu nici un club. Nu am sa fac niciodata nici o ironie asupra jucatorilor sau a unui club. Eu daca vorbesc, vorbesc de oamenii care fac lucruri necurate. Decat sa se duca la comisii, Borcea mai bine si-ar vedea de treaba lui. Sa lase fotbalul sa se joace pe teren"
Freitag, 20. März 2009
Montag, 2. März 2009
Gigi Becali si-a imbracat palatul in aur de 24 de carate
Lux. Arhitectul care a renovat cladirea si care, inainte de ?89, s-a ocupat de proiectarea palatelor Ceausestilor crede ca miliardarul este "mai dificil" decat fostul dictator
Adrian Artene
Lucrarile de restaurare a palatului pe care Gigi Becali l-a cumparat, anul trecut, de la mostenitorii industriasului interbelic Max Auschnit au intrat in linie dreapta. CANCAN a aflat ca miliardarul a luat decizia ca anumite zone, atat din peretii interiori, cat si din fatada cladirii, sa fie placate cu aur de 24 de carate.
"Iti pica ochii de atata sclipici"
Arhitectul Camil Roguski, angajat de Becali sa renoveze Palatul, sustine ca imbracarea cladirii in aur a fost dorinta exclusiva a miliardarului: "I-am explicat ca strica aspectul daca tapeteaza cladirea in aur, dar n-a vrut sa renunte. In interior, iti pica ochii de atata sclipici. In mod normal, un asemenea palat trebuie sa pastreze un aspect de vechi, insa Gigi Becali e mai dificil decat Ceausescu, cu care am lucrat. Practic, n-a vrut sa inteleaga ce i-am spus si a facut tot ca el".
Latifundiarul din Pipera a trecut peste sfaturile arhitectului si in privinta parcului aflat in curtea palatului. "A facut in parc un bazin care n-are nicio legatura cu arhitectura frantuzeasca, originala, a cladirii. Apoi, in loc sa planteze flori, a imbracat aleile in marmura!", ne-a marturisit Camil Roguski.
I-a platit regeste pe restauratori
Finantatorul Stelei a vrut, asadar, cu tot dinadinsul sa-si puna amprenta personala asupra felului in care va arata palatul. Arhitectul ne-a povestit, in acest sens, ca "Becali a cerut ca semineul sa fie imbracat in stofa. I-am zis: "Dom'le, dar ia foc prima data cand il aprinzi!". N-a ascultat! Apoi, i-am sugerat ca acoperisul sa-l faca din cupru, dar a vrut din carton asfaltat, peste care a pus o folie din cupru. Sa stiti ca toate acestea nu le-a facut din calicie, pentru ca i-a platit regeste pe restauratori, ci pentru ca a tinut sa se simta el bine in acel palat. Acum, il inteleg".
Vrea sa ridice un colos de 20 de etaje langa palat
Potrivit lui Roguski, Gigi Becali se gandeste ca, dupa finalizarea lucrarilor la palat, sa inceapa acolo constructia unui bloc de 20 de niveluri. "Deschiderea unui santier in imediata apropiere a palatului i-ar umbri grandoarea. Palatul este copie 1/1 a celebrului Muzeu National Rodin din Paris si asa trebuie sa ...[...]
Gigi Becali, la un pas sa fie patron la U Cluj pentru 4 milioane de euro! (Sport.ro)
Seful PNG Cluj este omul care i-a propus lui Gigi Becali sa cumpere U Cluj cu totul, insa seful Stelei a refuzat.
4 milioane de euro l-ar fi costat pe Gigi Becali sa devina patronul celor de la Univeristatea Cluj.
Cotidianul publica stenograma discutiei telefonice dintre Pompiliu Manea, seful PNG Cluj si Gigi Becali.
Becali George: Alo!
Manea Pompiliu: Sa traiti, domnu’ presedinte!
Becali George: Da, da, domnu’!
Manea Pompiliu: Uite, domnu’ profesor Volcinschi vrea sa va sune si nu v-a prins. Zice ca a fost pe la “U Cluj”.
Becali George: Da.
Manea Pompiliu: S-a intalnit cu Goga si cu Dobos.
Becali George: Asa!
Manea Pompiliu: Si el zice ca la ora actuala tot clubul ar fi la dispozitie cu patru milioane de euro.
Mai multe detalii despre dialogul dintre cei doi, pe Sport.ro
Sursa foto: MediafaxFoto
Sonntag, 1. März 2009
Gigi Becali a făcut spectacol la nunta lui Chivu - Vezi video
Becali dansează, Becali se distrează. Patronul Stelei a dat încă o dovadă că îi place să fie în centrul atenţiei şi a făcut spectacol la nunta lui Chivu.
Gigi Becali s-a dezlănţuit în momentul în care a rămas doar alături de soţia sa pe ringul de dans, potrivit imaginilor surprinse de Cancan.
Nunta lui Cristi Chivu cu Adelina Elisei a avut loc sâmbătă la Palatul Ştirbei. Nunta anului în România a strâns peste 500 de invitaţi la Palatul Ştirbei din Buftea, iar Chivu şi Adelina au primit un mesaj şi de la suporterii lui Inter, acolo unde evoluează fotbalistul român: ''Hai Cristian! Ai câştigat şi meciul acesta!''
Pentru cel mai important eveniment monden al anului în România, Chivu a rezervat toate cele patru săli ale Palatului Ştirbei, iar invitaţii au avut parte de un festin culinar, de la mâncărurile tradiţionale româneşti până la fructe de mare şi alte preparate exotice. Cei doi nu au vrut să renunţe la niciuna dintre binecunoscutele tradiţii.
Sursa: Realitatea TV
Ţi-a plăcut articolul? Votează, comentează sau trimite mai departe.
Gigi Becali s-a dezlănţuit în momentul în care a rămas doar alături de soţia sa pe ringul de dans, potrivit imaginilor surprinse de Cancan.
Nunta lui Cristi Chivu cu Adelina Elisei a avut loc sâmbătă la Palatul Ştirbei. Nunta anului în România a strâns peste 500 de invitaţi la Palatul Ştirbei din Buftea, iar Chivu şi Adelina au primit un mesaj şi de la suporterii lui Inter, acolo unde evoluează fotbalistul român: ''Hai Cristian! Ai câştigat şi meciul acesta!''
Pentru cel mai important eveniment monden al anului în România, Chivu a rezervat toate cele patru săli ale Palatului Ştirbei, iar invitaţii au avut parte de un festin culinar, de la mâncărurile tradiţionale româneşti până la fructe de mare şi alte preparate exotice. Cei doi nu au vrut să renunţe la niciuna dintre binecunoscutele tradiţii.
Sursa: Realitatea TV
Ţi-a plăcut articolul? Votează, comentează sau trimite mai departe.
Abonnieren
Posts (Atom)