Freitag, 20. März 2009

GIGI BECALI: Ma voi ocupa eu de moralul echipei. Vom fi campioni

Gigi Becali stie cum sa scoata Steaua din criza. Patronul Stelei spune ca va purta o discutie cu jucatorii pentru a le ridica moralul, dupa care victoriile nu vor intarzia sa apara.Rezultatele slabe din ultima perioada l-au facut pe Gigi Becali sa se razgandeasca. Patronul Stelei a declarat ca se va implica din nou la echipa insa nu se va baga peste Lacatus, ci va juca rolul unui psiholog.

"Ma voi ocupa de motivarea jucatorilor, de atitudinea lor. Eu nu am mai trecut pe la echipa de luni de zile. Nu vreau sa bag frica, eu trebuie sa scot frica, sa iau presiunea de pe umerii lor. Presiunea face ca ei sa nu joace, injuraturile spectatorilor... Eu le voi spune in felul urmator: nu ne mai intereseaza campionatul. Este o metoda care sa ia presiunea de pe umerii lor. La final vom fi campioni, chiar daca nu ne mai intereseaza campionatul" a declarat Gigi Becali

Referitor la ironiile lansate de catre dinamovisti spre Ghencea, Gigi Becali nu a ripostat, insa sustine ca nu este corect ca jucatorii si clubul Steaua sa fie ironizati.

"Eu nu am nimic cu nici un club. Nu am sa fac niciodata nici o ironie asupra jucatorilor sau a unui club. Eu daca vorbesc, vorbesc de oamenii care fac lucruri necurate. Decat sa se duca la comisii, Borcea mai bine si-ar vedea de treaba lui. Sa lase fotbalul sa se joace pe teren"

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen